Великобритания нанася първи удари по ДАЕШ в Сирия

Великобритания нанася първи удари по ДАЕШ в Сирия

Великобритания нанесе първите си въздушни удари в Сирия часове след като парламентът одобри операцията срещу терористичната групировка ДАЕШ (ИД). Два бойни самолета са излетели от военна база в Кипър.

Късно снощи, след повече от 10 часа дебати, британските депутати гласуваха с 397 „за“ и 223 „против“ за включването на страната във въздушната операция.

Досега британците са излизали само на разузнавателни полети над Сирия.

От 24 септември Лондон участва в кампанията срещу ДАЕШ по молба на иракското правителство с 350 военни инструктори, които тренират местните сили, както и с 18 разузнавателни самолета и 10 дрона, които разузнават позициите на терористите.

Днес и Бундестагът ще гласува за участието на страната в кампанията срещу ДАЕШ. Един от вариантите за решение е Германия да осигури подкрепа за въздушните удари, без да участва пряко в тях.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
Мащабна криза: Техеран предупреждава за пълна липса на вода през октомври
Усамотението – тайното оръжие на някои от най-интелигентните хора
Времето: Горещо, на отделни места в Югозападна България ще превали
САЩ и Китай удължиха крайния срок на търговското примирие, за да избегнат повишаване на митата