Виталий Кличко се отказва от спортната си кариера
Световният шампион по бокс в супертежка категория във версия WBC Виталий Кличко обяви, че преустановява спортната си кариера. „Искам да се концентрирам изцяло върху политическата си кариера в Украйна, чувствам, че съм повече нужен на хората по този начин”, посочва той в официално изявление, разпространено от руските медии.
"Искам да благодаря на WBC и на нейния президент Хосе Сюлейман за подкрепата им в нашата борба за свобода и демокрация в Украйна. За мен е голяма чест да съм носител на титлата световен шампион на организацията.”
Междувременно президентът на WBC обяви Виталий Кличко за почетен световен шампион. Това означава, че ако реши да възобнови спортната си кариера, той автоматично получава правото да се срещне на ринга директно с носителя на титлата на WBC към този момент.
„Решението на WBC ми предоставя теоретичната възможност да се върна на ринга, но при сегашните обстоятелства дори не мога да си го представя ", коментира по този повод Кличко.
Колкото до бъдещето на брат му, Владимир Кличко, Виталий отбелязва: "Владимир ще продължи да се състезава, а аз ще го подкрепям в спортната му кариера, така както той ме поддържа в политиката ".
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |INSAIT получи ново финансиране в размер на 1 млн. долара от Google
Компании |Учени провеждат климатичен експеримент в Амазония, наречен "машина на времето"
Любопитно |Кати Ууд вижда хуманоидните роботи като най-голямата възможност в AI сферата
Икономика |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Венецуела прекрати енергийните си споразумения с Тринидад и Тобаго
Свят |INSAIT получи ново финансиране в размер на 1 млн. долара от Google
Компании |Как приливите създадоха първите градове?
Любопитно |Цени на печалба в първия час на БФБ
Финанси |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.