Генерал от НАТО спряган за шеф на ЦРУ

Генерал от НАТО спряган за шеф на ЦРУ

Командващият на коалиционните сили на НАТО в Афганистан генерал Дейвид Петреъс може би ще е следващият директор на ЦРУ, съобщи NPR с позоваване на високопоставени чиновници.

Кандидатурата на Петреъс се обсъжда много сериозно за поста, а самият той бил склонен да приеме, ако му бъде направено „подобаващо предложение”, уточнява радиостанцията.

По настоящем ЦРУ се оглавява от Леон Панета, който според някои източници вероятно ще бъде следващият министър на отбраната. Сегашният титуляр на поста Робърт Гейтс планира още през 2010 година да се оттегли, но отложи с година оставката си. За възможен негов наследник се спряга и сегашният държавен секретар на САЩ Хилари Клинтън

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Как да говорите с авторитет?