Главният банкер на Косово остава в ареста

Съдът в Прищина остави за 30 дни в ареста Хашим Реджепи, главният банкер на Централната банка на Косово, съобщават местните медии. Искането на адвоката на Реджепи клиентът му да бъде освободен и задържането му да бъде обявено за незаконно е отхвърлено от съда.
Първият банкер на Косово бе арестуван на 23 юли 2010 г. от служители на Отдела за борба с корупцията на косовската полиция и представители на европейските полицейски сили в Косово. Арестът на Реджепи е предизвикан от разследване за корупция и и финансови злоупотреби, пишат косовските медии.
Той е заподозрян за злоупотреба със служебното положение, укриване на данъци, приемане на подкупи и пране на пари. Освен Реджепи, тежковъоръжените полицаи от мисията на ЕС в Косово щурмуваха домовете на още трима служители на офисите на централната банка в страната.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Броят на новорегистрираните фирми в ЕС расте почти три пъти по-бързо от този на фалиралите
ЕС |С лев надолу е стойността на потребителската кошница тази седмица
България |Най-големият музикален фестивал в Румъния генерира 120 млн. евро приходи за общината организатор
Любопитно |6 милиона турци са получили психологическа помощ при бедствия и извънредни ситуации
Свят |МУЗИКАУТОР припомня: Всеки търговски обект с музика подлежи на лицензиране
Общество |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 18 до 24 август
Хороскоп |Ремонт на пътя променя движението между София и Перник през Владая
Общество |Определиха часа на срещата между Тръмп и Зеленски
Свят |Може ли промяната на океанските течения да замрази Европа?
Наука и Здраве |Додик: Получих обещание от САЩ, че отношението към Босна и Република Сръбска ще се промени
Свят |Как незрящите ще се ориентират при приемането на еврото?
България |Времето: Предимно слънчево, на места ще превали
България |Израелската икономика се e свила с 3,5% заради войната с Иран
Икономика |

Коментари
Няма въведени кометари.