Гордън Браун съвсем се изложи
В навечерието на парламентарните избори британският премиер Гордън Браун загуби катастрофално финалния предизборен дебат със съперниците си Дейвид Камерън и Ник Клег. В резултат на снощната му изява в прекия сблъсък, състоял се "Арнолфини Гелъри", всички предварителни социологически проучвания сочат, че лейбъристката партия ще загуби насрочения за 6 май вот.
В дебата, предаван пряко от „Скай нюз" бяха обсъдени войните в Ирак и Афганистан и участието на Великобритания във военните операции в тези размирни държави под командването на САЩ и НАТО.
Браун заложи на груба игра и агресивно поведение спрямо съперниците си, но това може би още повече настрои общественото мнение срещу него. Три проучвания изведоха Камерън на първо място с 41% одобрение, Ник Клег на второ с 38% и Браун на трето място с 25%, съобщава АП.
Според анализатори либерал-демократите набират популярност сред избирателите на Острова именно благодарение на харизматичната фигура на лидера си.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |Президентът на FIFA: Организацията не може да управлява правителствата и полицията за визите
Спорт |Рекордното IPO на SpaceX може да направи над 4000 души милионери
Финанси |Рекорд за Европа: Колекция от картини на Модилиани, Пикасо и Малевич отива на търг за 270 млн. долара
Свят |Конго отчете над 600 случая на заразени с вируса ебола, проследяват 5500 контакта
Свят |Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Компании |364 са заболелите от морбили у нас. От тях 300 са деца
ЕС |Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Компании |Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Компании | Advertorial |Времето: Жълт код за интензивни валежи е обявен в 16 области
България |Парламентът прие мерките срещу необоснованото покачване на цените
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |САЩ и Иран отново си разменят удари в Близкия изток, петролът поскъпва
Енергетика |ADVERTORIAL
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
От законодателните промени до изкуствения интелект: защо знанието остава най-сигурната инвестиция за бизнеса
Коментари
Няма въведени кометари.