Гърция стартира нова национална телевизия в началото на 2014 г.

ЕС

В началото на 2014 година се очаква да тръгне нова обществена гръцка телевизия, след като съществуващата ЕРТ бе закрита заради финансови нарушения на управителния й състав. Това заяви в интервю за БНР журналистът Теофанис Папатанасиу.

През юни правителството на Гърция реши да закрие обществените радио и телевизия. Това решение предизвика стачки не само в тези медии, но също така и в частните, както и в печата. В резултат в момента има междинни радио, телевизия и интернет сайт, но в същото време работят и тези, които уж бяха закрити.

„В момента сме в преходна ситуация, след като преди четири месеца правителството внезапно реши да закрие обществените радио и телевизия. Два месеца след това кабинетът откри междинна телевизия. Тя има няколко новинарски емисии, а и радио и интернет сайт. Сега сме в процес на развитие и след няколко месеца ще има официална държавна телевизия. В същото време бившите ни работодатели останаха в старата сграда и правят новинарска програма, която се гледа по интернет. Така че сме в странна ситуация с една междинна телевизия и радио и още една телевизия, която се прави също с усилията на бившите работодатели", разясни жърналистът.

На въпрос дали това решение е взето и с цел работещите журналисти в тези медии да станат по-благосклонни към кабинета, Папатанасиу отговори, че това решение е било взето по-много причини. „Едната от тях беше да се съкратят хора, за да се покаже на тройката кредитори, че близо 2700 души вече няма да получават заплати, но не и да ни направят по-благосклонни. Аз лично продължавам да работя така, както работех и в предишната телевизия и ще продължавам в същия дух", каза Папатанасиу.

ERT се излъчваше в Гърция от 1938 г. Тя излъчваше три национални телевизионни канала, четири национални радиостанции, регионални радиостанции и международната медийна услуга „Гласът на Гърция”. Над 2600 души загубиха работата си при закриването на държавната медийна група

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Как най-бързо да разпознаете лошото лидерство
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седем причини да инвестирате в присъствието си в търсачките
Учени от Съединените щати направиха уникални наблюдения на повърхността на Слънцето
Индикаторът за пазарните настроения на BofA достигна най-високото си ниво на оптимизъм от 2021 г.
На днешната дата, 9 август. Рождениците днес
12 ефективни метода да трансформирате живота си, когато се чувствате изцедени
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток