Двама загинали и стотици ранени в протести срещу трагедията с футболните фенове в Египет

Двама загинали и стотици ранени в протести срещу трагедията с футболните фенове в Египет

Двама души са загинали и над 400 са били ранени тази нощ, след като в Египет възникна вълна от протести срещу смъртоносните сблъсъци на футболния стадион в град Порт Саид, където загинаха 74 души. Жертвите са младежи, застреляни от полицията рано тази сутрин в град Суез в опит да бъде разпръсната тълпа от протестиращи, информира BBC. Свидетел заяви пред агенция „Ройтерс”, че на разсъмване гневните демонстранти са опитали да нахлуят в полицейския участък в Суез. Полицаите са използвали бойни средства в отговор.

В столицата Кайро хиляди са останали по улиците след ден на сблъсъци с органите на реда. Активистите са се отправили колективно към сградата на вътрешното министерство, където са били разпръснати със сълзотворен газ. Някои от тях са хвърляли камъни. Други са скандирали лозунги срещу управлението на военните в страната с призив армията да избере между военния съвет на Египет и хората на революцията.

Египетският премиер заяви, че ще освободи няколко високопоставени държавни служители заради инцидента със загиналите фенове в сряда.

Вчера в Египет беше обявен тридневен траур. Погребенията на десетките загинали ще се състоят в Порт Саид.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Вкарват картите за градския транспорт в София в е-портфейлите на телефоните
Великобритания планира да въведе задължителни дигитални лични карти
Ешерихия коли: Бактерията, която превръща пластмасата в обезболяващи
САЩ налагат санкции на сръбската петролна компания NIS от 1 октомври
Почти половината от американските компании в Европа очакват влошаване на трансатлантическите икономически връзки
ЕК: България може временно да бъде лишена от средства по втория транш от ПВУ ​
Исторически обрат: България е на полуфинал на световното първенство по волейбол след победа над САЩ