Египет лишава от гражданство мъже, женени за израелки

ЕС

Върховният административен съд на Египет потвърди решение на първоинстанционен съд за лишаване от египетско гражданство на лица, женени за гражданки на Израел.

През 2009 г. първоинстанционният съд взе това решение, инициирано от най-голямата опозиционна сила в Египет "Мюсюлманските братя".

Така "братята" се надяват да пресекат опасното според тях преселване на египетски младежи в Израел, застрашаващо националната сигурност на Египет. “Израелските египтяни“ сътрудничели с израелските спецслужби и не носели никаква икономическа изгода от своята работа в чужбина.

В Израел живеят и работят към 220 000 граждани на Египет. Над 30 000 са женени за израелки – около 25 000 за еврейки и около 5000 за арабки. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Спрете да гоните "вайръл" победи!
На днешната дата, 3 май. Рождениците днес