Китай срещу засилването на държавния протекционизъм
На срещата на Азиатско-тихоокеанското икономическо сътрудничество китайският президент Ху Дзинтао заяви, че се наблюдава значително увеличение на протекционизма в региона, който осигурява над половината от световния брутен вътрешен продукт.
„Трябва да вземем конкретни мерки срещу протекционизма и да спазим ангажимента си да не слагаме нови бариери пред благата, инвестициите и услугите”, каза китайският държавен глава, цитиран от "Франс прес".
Той коментира проекта за създаване на голяма зона за свободна търговия между страните от Азиатско-тихоокеанския регион, като подчерта, че „Китай подкрепя ускоряването на задълбочените проучвания” за постигането на тази цел.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Великобритания забранява социалните мрежи за лица под 16 години
Свят |Унгария не възнамерява да прилага пакта на ЕС за миграцията в сегашния му вид
ЕС |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Как ще намалим разликите в заплатите между мъжете и жените у нас?
България |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Компании |Правителството планира 19 млрд. евро инвестиции в отбраната
България |Тръмп: САЩ и Иран постигнаха споразумение за прекратяване на войната
Свят |Актрисата Ан Шедийн от прочутия сериал "Алф" почина на 77-годишна възраст
Свят |Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Енергетика |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.