Китайска компания е новият собственик на Volvo

ЕС

Китайската автомобилостроителна компания Gееly Zhejiang Holdings е новият собственик на шведския ас в автомобилостроенето Volvo. Сделката по придобиването на легендарната марка приключи с официална церемония в Лондон днес на която официално бе предаден целия пакет акции.

Китайците платиха за Volvo $1.8 млрд. долара. Gееly и Ford се договориха още през март за продажбата, но за финализирането на операцията бяха нужни и одобрения на регулаторните органи в САЩ, Китай и Европейския съюз.

Имаме намерение да възстановим позициите на марката на световния пазар на скъпи автомобили, обяви днес председателят на Съвета на директорите на китайската компания. Чрез придобиването на новата марката, Gееly планира да разшири присъствието на пазара в Европа и Северна Америка като за целта предвижда строителство на завод в Китай с капацитет 300 000 автомобила годишно, което ще увеличи два пъти производството Volvo.

 

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината