Лондон - №1 в рейтинга на световните финансови столици

ЕС

Лондон категорично оглави тазгодишния рейтинг на световните финансови центрове, изготвян периодично от британската анализаторска компания Z/Yen. В предишната класация английската столица делеше първото място с Ню Йорк, който сега изостана на втора позиция. Трети е Хонконг. Следващите три места си разпределят съответно Сингапур, Токио и Шанхай.

Това е осмото поред издание на рейтинга на Z/Yen, който се съставя въз основа на допитване сред представители на финансови компании. Основни критерии за изготвянето на класацията са бизнес климатът, качество на персонала, ниво на развитие на инфраструктурата и лесен достъп до световните финансови пазари.

 

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“