Меркел и Саркози ще стабилизират еврозоната с нов пакт

Свят
Обновена 12:49ч., 27.11.2011
Нов пакт за стабилност, който ще се ограничава до няколко страни от зоната по модела на шенгенското законодателство, се обмисля от германската канцлерка Ангела Меркел и френският президент Никола Саркози, пише немският „Велт ам зонтаг“, цитиран от Франс прес.
Париж и Берлин ще направят предложението идната седмица – малко преди срещата на върха на Европейския съюз на 9 декември.
Лидерите ще се опитат да приложат пакта за стабилност, в който би искат да влезе и Рим, възможно най-бързо.
Сегашният пакт за стабилност е сключен между 17-те страни от зоната. Той ги заставя да поемат ангажимента да ограничат бюджетните си дефицити до 3% от БВП, докато своя дълг – до 60% от БВП.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Милиони евро и хиляди контейнери са конфискувани при разследване за незаконен внос от Китай в Гърция и други европейски страни
Бизнес |Безопасност: Отборът на Барселона отлага завръщането си на легендарния стадион „Камп Ноу“
Спорт |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.