Най-малко 9 убити при стрелба в ресторант в Чехия

Най-малко 9 убити при стрелба в ресторант в Чехия

Поне 9 души са загинали, а още няколко са ранени при стрелба в ресторант днес по обед в чешкия град Ухерски Брод, предаде ТАСС. Огънят бил открит внезапно от мъж, на видима възраст около 60 години, който нахлул в ресторанта по време на обедната почивка, когато в заведението имало около 30 души. Нападателят изстрелял поне 25 куршума срещу тях. Самият той е бил убит впоследствие от изпратените на място специални части, съобщи министърът на вътрешните работи Милан Хованец, който спешно отпътува за мястото на тежкото произшествие. Очевидци твърдят, че освен изстрелите, са се чули и няколко взрива от вътрешността на ресторанта.

Засега няма информация за самоличността на нападателя, нито за подбудите му. Не е ясен и точния брой на ранените, нито в какво състояние са. На този етап се уточнява, че сред тях има жена, която е настанена в много тежко състояние в интензивното отделение на болницата.

Полицейската операция продължава, районът около ресторанта е отцепен и обграден от полиция, а над града кръжат полицейски вертолети. Блокирана е и местната жп гара.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
Мащабна криза: Техеран предупреждава за пълна липса на вода през октомври
Усамотението – тайното оръжие на някои от най-интелигентните хора
Времето: Горещо, на отделни места в Югозападна България ще превали