Напуснете Москва, зоват руските санитарни власти

ЕС

Излезте в отпуск, вземете си болнични и напуснете Москва, призова шефът на държавната санитарна инспекция в Русия Генадий Онищенко.

Съветът е във връзка с продължаващото силно задимяване от бушуващите горски пожари, които тровят въздуха в руската столица вече трети ден. Замърсяването на въздуха днес превишава нормата 2-3 пъти, оповести службата по екомониторинг в града. Високата концентрация на твърди частици създава реална опасност за здравето и живота на хората, предупредиха екоспециалистите. Те проникват и се натрупват дълбоко в дихателната система, което впоследствие може да даде сериозно отражение върху здравето и продължителността на живота.

Димната завеса е толкова плътна, че видимостта в многомилионния град е намалена като при гъста, есенна мъгла. В допълнение, продължават и необичайните жеги, като се очаква през уикенда температурите в града да достигнат 40 градуса.

Възможно е московският димен облак да тръгне към Европа, предупредиха синоптиците.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Кейт Бланшет обяви война на изкуствения интелект
Множество жертви и ранени след две мощни земетресения във Венецуела
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Рокада във Ferrari след критиките към електрическия модел Luce
Зеленски: Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
Времето в четвъртък: На морето - слънце, в планините - краткотрайни валежи
Забравете броя на последователите. Изграждайте марка, която наистина има значение