Нов сблъсък - московският кмет глоби Думата

ЕС

Конфликтът между кмета на Москва Юрий Лужков и държавната власт.  Лужков глоби администрацията на руския парламент с 40 000 рубли (около 1 400 долара) за незаконно паркиране на колите на народните представители и техните сътрудници. До 29 октомври Думата трябва да закрие незаконния паркинг.

Скандалът тече от няколко седмици, след като Кремъл взе страната на природозащитници и се произнесе срещу строежа на път през една от московските гори.

Президентът Дмитрий Медведев вече остро разкритикува кмета на Москва Юрий Лужков. Кремъл е недоволен от неговите действия да вбие клин в отношенията между Медведев и Путин, пишат руските медии.

Юрий Лужков, който е кмет на Москва от 18 години, това лято все по-често е критикуван от Кремъл. Но железният градоначалник на руската столица организира ефикасна съпротива.

Лужков отвръща на всеки свой критик, дори с риск да разгневи президента Медведев. Като опитен политик кметът на Москва обаче се старае да не си спечели за враг и премиера Владимир Путин, отбелязва "Франс прес".

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа