Нова трагедия по море - потъна ферибот с 350 души на борда

Нова трагедия по море - потъна ферибот с 350 души на борда

Ферибот с 350 души на борда потъна край бреговете на Папуа-Нова Гвинея, предаде "Франс прес" като се позова на съобщение на компанията оператор на плавателния съд "Стар Шипс". До момента са спасени 30 души. Издирването на останалите продължава, но с всеки изминал час вероятността да бъдат намерени живи, намалява.

Малко преди 06:00 ч. местно време корабът подал сигнал за бедствие. Той е изпълнявал рейс от Кимбе до Лае. В последната си връзка с брега командването на ферибота съобщило, че са попаднали в буря и корабът потъва.

Възможно е обаче инцидентът да предизвикан от претоварване, тъй като максималният капацитет на плавателния съд е  300 души.

Малко след сигнала SOS e започнала и спасителна операцияс участието на четири австралийски кораба и два хеликоптера.

"Това е огромна трагедия", коментира австралийският премиер Джулия Гилард.

Все още няма данни колко са жертвите до момента.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 1 юли. Джулай Морнинг, Свети Врач
ChatGPT е свил с една трета свободните работни места за млади специалисти във Великобритания
Пенсиите се увеличават с 8,6%, минималната става 630,50 лева
Британският монарх Чарлз III спира от употреба 156-годишният Кралски влак
Мерки срещу свръхтуризма: Гърция въведе „островна“ такса за посетители от круизни кораби
Американският сайт Amazon загуби правото да продава новата конзола на Nintendo
Зеленски поиска от Германия повече системи за противовъздушна отбрана
„Дългово робство“: Мъск отново разкритикува разходния законопроект на Тръмп