Ново забавление в Бостън: скокове от прозорец в преспите

ЕС

Кметът на Бостън Мартин Уолш призова жителите на града да престанат да скачат от прозорците си в преспите, които затрупаха града. Той направи изявлението,  след като местните хора започнаха да публикуват в социалните мрежи видео с новото си странно забавление, пише „Бостън Хералд”.

„Моля да прекратите тези безумия, в които участват зрели хора. Това е глупаво, можете да се убиете”, заяви кметът на пресконференция. Той добавя, че Бостън не е ски курорт, а град, в който аварийните служби се стараят да разчистят колкото се може по-бързо улиците.

„Последното, което ни трябва, е да се отзоваваме на спешни повиквания заради някого, който е скочил от прозореца, за да се забавлява”, казва той.

Този месец Бостън счупи досегашните рекорди за количество паднал сняг и ниски температури. Снегът е бил 10 пъти повече от обичайното, отбелязва Би Би Си Нюз. Според Ей Би Си Нюз височината на преспите в Бостън достига 3 метра.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Звездите за бизнеса от 18 до 24 май: Повече търпение и поглед към дългосрочните хоризонти
БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
Няколко големи столични квартала остават без топла вода за пет дни
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
Проучване на Делойт: Поколението Z и милениалите преосмислят кариерния успех