Обама разреши кибератаки в защита на САЩ

Обама разреши кибератаки в защита на САЩ

Американският президент Барак Обама подписа пакет от документи, с който официално даде разрешение за използването на кибератаки и други компютърни операции за защита на интересите на САЩ по цял свят, предаде „Асошиейтед прес” като се позова на представители на Пентагона.

Документите уреждат регламента по който офицерите от американските въоръжени сили ще могат да искат разрешение за провеждане на кибераката срещу компютрите на противника и допускат включването на компютърните удари в общата военна стратегия на страната.

Приетата наскоро стратегия на Пентагона класифицира кибератаките от чужди държави като акт на агресия и предвиждат ответен отговор включително с използването на военна сила. Повод за разработването на стратегията станаха последните хакерски опити за проникване в информационната система на Пентагона, а също и опитите да се извади от строя компютърната система на иранската ядрена програма с помощта на вируса Stuxnet.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Борисов се срещна с Ердоган в Истанбул 
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"