Обезвреждат 225-килограмова бомба край Ирландия

Обезвреждат 225-килограмова бомба край Ирландия

Вчера британските власти обезвредиха 225-килограмова бомба в близост до границата с Ирландия, съобщи Асошиейтед прес. Тя е била превозвана от микробус и по всяка вероятност е била предназначена за осъществяването на атентат в град в Северна Ирландия с цел да се внесе смут в местната предизборна кампания.

Самата бомба – приблизително два пъти по-голяма и от шестте автомобилни бомби взето заедно, които Ирландската републиканска армия взриви миналата година в Северна Ирландия – щеше да нанесе сериозни щети и да убие множество хора, ако бе избухнала в центъра на който и да е град, заяви полицейският началник Аласдър Робинсън.

За щастие обаче микробусът, който я е превозвал, е бил изоставен под магистрален мост на главния път между Белфаст и Дъблин. Хората, които са го управлявали, най-вероятно са се отказали заради предстоящия полицейски контролен пункт.

Полицията продължава разпитите на трима заподозрени членове на ИРА, след като миналата седмица 25-годишният полицай католик Ронан Кер загина в Ома, Северна Ирландия при избухването на бомба, поставена в собствената му кола.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС