Огнена стихия обхвана Калифорния, пожарникар загина

ЕС

Пожарникар загина и десетки домове са изпепелени от множество пожари в американския щат Калифорния, съобщава АП. 

Губернаторът на щата Джери Браун обяви извънредно положение заради огнищата, които обхващат гори и площ от близо 9000 кв. км. Хиляди пожарникари със самолети, хеликоптери и друга техника се борят от дни със стихията, но усилията им се оказаха недостатъчни. Сред най-опасния огън е този в окръг Лейк, северозападно от Сакраменто, който достигна размер от 10 хиляди хектара, допълва БНР.

Огънят прекъсна трафика по ключови магистрали. Десетки домове и сгради в окръга са опожарени. Заплашени са хиляди местни жители. Извънредният режим ще позволи на щатските власти да мобилизират Националната гвардия и допълнителни финансови ресурси.

21 големи пожара са бушували в Северна Калифорния в събота, посочва Даниел Бърлант - говорител в щата на американския Департамент за лесовъдство и защита от пожари. Много от огньовете са възпламенени от удари на светкавици. 8000 пожарникари са мобилизирани в борба със стихията. Те са затруднени от последните няколко години суша в Калифорния. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Пробив: Назален спрей, който предпазва от всички форми на грип
Времето: Остава облачно със сутрешни мъгли. Силен вятър ще има в планините
Изградете самоподдържаща се „клиентска екосистема“
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла