Пирати отвлякоха датско семейство в Индийския океан
Три деца от Дания, родителите им и двама души екипаж са били похитени от пирати в Индийския океан, предаде BBC. Морските разбойници са нахлули на борда на лодката, с която семейството и екипажът са плавали в океана.
По информация на външното министерство на Дания децата са на възраст между 12 и 16 години. Двамата мъже от екипажа също са датчани.
Пиратите са отвлекли лодката преди дни и са се отправили към Сомалия. Датският външен министър заяви, че страната прави всичко възможно да прибере гражданите си живи и здрави. И че в случаите на отвличания практиката показва, че разпространяването на информация за инцидентите вреди на спасителната операция.
По-рано през февруари група американци също беше похитена от сомалйските пирати. Четирима души бяха застреляни при опит на американските военни да ги спасят.
Миналата седмица от военноморските сили за борба с пиратството на ЕС съобщиха, че сомалийските похитители държат в плен 31 плавателни съда и 688 заложници. Много от корабите и лодките са отвлечени в Аденския залив, където често преминават товарни плаватени съдове.
Специалистите твърдят, че смъртоносната практика на пиратството става все по-разпространена и доходоносна. Сомалийските банди наскоро отвлякоха танкер, който превозваше нерафиниран петрол на стойност 200 млн. долара.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Сривът от $1 трлн. на пазарната капиталзиация на Nvidia изпрати акциите на компанията до нивото отпреди AI бума
Финанси |Корпорация Disney обвинява американските власти в опит за намеса в редакционната политика
Компании |Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Спорт |Получаваме седем кораба за противоминна борба от Белгия и Нидерландия
България |Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Любопитно |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Свят |Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Мениджмънт |Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Технологии |Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Любопитно | Advertorial |Гърция пази с плаващи бариери плажовете от медузи и опасната риба-заек
Свят |Времето: До обед слънце, следобед - дъжд
България |Италия изпревари Испания и Франция и стана лидер в летните туристически дестинации в Европа
Икономика |Тръмп обяви края на примирието с Иран и определи контактите като „загуба на време“
Свят |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
СвятГергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
МениджмънтРойтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
ТехнологииПентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Свят„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
ПодкастиМарта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
ЕСИграта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
ЛюбопитноТурция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
ЛюбопитноПрезидентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
СвятКитайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
АвтомобилиПочина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
ОбществоВ дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Наука и Здраве5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
УправлениеОт 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
БългарияADVERTORIAL
Рени Пейчева от ПроКредит Банк: Лидерът, който не чака промяната, а я създава
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Коментари
Няма въведени кометари.