Потоп заля остров Сардиния

ЕС

Най-малко 17 души са загинали и стотици са евакуирани, след като буря с поройни дъждове връхлетя италианския остров Сардиния.

Най-тежко от наводненията, предизвикани от циклона „Клеопатра”, е пострадал разположеният в североизточната част на острова град Олбия и неговите предградия.

Трима души са загинали в предградие на Олбия, след като автомобилът им е бил премазан от останките на срутил се мост. Телата на други двама загинали са открити в автомобил, пометен от водата на улица в същия град. Сред жертвите има и полицай. Съпровождащ линейка полицейски автомобил, в който са пътували четирима души, е бил отнесен от водата. Един от полицаите е загинал, а останалите трима са успели да се спасят. Сред загиналите има четиричленно бразилско семейство, което е живеело на подземен етаж.

Работата на летището в административния център на остров Каляри е нарушена. В някои райони на острова е нарушено автомобилното и железопътното движение. На места е прекъснато електроснабдяването.

Заради природната стихия властите обявиха извънредно положение. Премиерът на Италия Енрико Лета определи като национална трагедия ситуацията на острова, където вече са евакуирани стотици хора, а един се смята за безследно изчезнал.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
На днешната дата, 5 февруари. Имен ден празнуват Агата, Добрин, Добринка, Добри
Времето: Обилни валежи от дъжд ще обхванат почти цялата страна
Напускането може да не ви помогне в борбата с бърнаута
Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите
Правителството прие ключови транспортни реформи, обвързани с плащанията по ПВУ
Любов от пръв поглед… в червен металик: Автомобилна кампания носи специално предложение през февруари
Райън Рейнолдс идва на бизнес форума Impact Bucharest 2026