Самолет се удари в мост и падна в река в Тайван

Самолет ATR 72-600 на авиокомпанията TransAsia с 58 души на борда е паднал в река близо до тайванската столица Тайпе, съобщава агенция Франс прес.

По предварителни данни 19 души са загинали, а в самолета все още има хора. Според Ройтерс жертвите със сигурност са поне 9, част от пътниците все още не са открити. 

28 души са били спасени. Първоначално се съобщаваше, че 17 са успели да се измъкнат от салона и са се опитали да спасяват останалите в самолета пътници. След като пристигнали спасителите, те са били евакуирани на брега.

Машината е извършвала вътрешен полет. Няколко минути, след като излетяла, закачила мост на пътя и паднала в реката. Впечатляващ запис на камерa за видеонаблюдение в кола, движеща се по магистралата, край която става авиокатастрофата, показва инцидента.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп е разочарован от Путин, днес ще разговаря със Зеленски
Финансовият министър: Данъците няма да се повишават
Масирано полицейско присъствие по всички пътища в страната ще има днес и в неделя
Перуанско заведение в столицата Лима оглави класацията „50-те най-добри ресторанта в света“
Премиерът с призив: Да няма стихийна паническа обмяна на левове в евро!
Времето: Жълт код за високи температури в 18 области
Производителят на чипове Nvidia може скоро да стане най-скъпата компания в историята
Петролът поевтиня, след като Иран потвърди ангажимента си за неразпространение на ядрени оръжия