Северна Корея издаде списък с 310 нови политически лозунги

Северна Корея издаде списък с 310 нови политически лозунги

Северна Корея издаде списък с 310 нови политически лозунги

Тоталитарната Северна Корея въведе официален списък с висока степен на важност, съдържащ 310 нови политически лозунги за населението, съобщи АФП 

Лозунгите са свързани с всевъзможни аспекти от живота на хората - от възхвали на управляващата династия на държавния лидер Ким Чен Ун, до отглеждането на гъби, важността на съпругите, на които може да се разчита, и "обидните" спортове. Има и съдържание, свързано с нуждата от борба с американския империализъм. 

Политическите лозунги са неотменима част от неуморната всекидневна пропаганда на държавата, под чиито напор живеят севернокорейците. Поводът за издаването на списъка, цитиран от държавната информационна агенция КЦНА, е 70-ата годишнина от основаването на управляващата КНДР Работническа партия, създадена след освобождаването на Корейския полуостров от японско управление. 

Някои от лозунгите гласят "Нека плодовете падат узрели и сладкият им аромат напои въздуха в морето от ябълкови дръвчета в подножието на Чол Пас!", "Да превърнем нашата в страна на гъбите!" и "Да отглеждаме зеленчуци най-вече в парници!". По-голяма важност се отдава на серия пропагандни лозунги, възхваляващи управляващата режима династия. Други сипят хвалебствия за силата на икономиката, земеделието и технологиите, образованието, изкуствата и спортните инициативи на Северна Корея. 

"Ние сме постоянно погребани под лавина от лозунги", коментира Лий Мин Бок - севернокореец, успял да избяга от страната си на 14-годишна възраст и заживял в Южна Корея. "Трябваше да наизустяваме много от тях, за да показваме верността си към режима. Но те бавно изгубиха смисъл за всеки, особено след големия глад на 90-те", продължава 57-годишният Лий. "Парниците съществуват в страната от десетилетия. Проблемът е, че никой не разполага с прозрачни найлони да ги изгражда, захранва или топли", казва той. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ