СЗО: Новият щам на птичия грип е сред най-смъртоносните досега

СЗО: Новият щам на птичия грип е сред най-смъртоносните досега

Новият щам на птичия грип, който причини смъртта на над 20 души в Китай, е един от най-смъртоносните по рода си, изследвани досега и по-лесно се предава на хората от предишния щам на вируса, който уби стотици хора по света след 2003 година. Това предупреди днес водещ експерт от Световната здравна организация (СЗО), цитиран от агенция Ройтерс.

Новият щам на птичия грип H7N9 беше открит за първи път в Китай през март, припомня "Фокус". До момента е потвърдено, че са се заразили 108 души. Експертите от СЗО засега не виждат доказателства за най-обезпокоителния сценарий – устойчиво предаване на вируса от човек на човек.

Кейджи Фукуда, помощник-директор за безопасността на здравето в СЗО, заяви, че ситуацията остава сложна и продължава да се развива. „Това определено е един от най-смъртоносните грипни вируси, които сме виждали до момента”, каза Фукуда.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 4 до 10 август
Задавайте си тези въпроси всеки ден, за да бъдете по-успешни
Разкрития: Финансистът Епстийн е продавал тайните на принц Андрю на Мосад и други шпионски централи
Германия изпрати пет изтребителя Eurofighter за дежурства в небето на Полша
Индия разкритикува ЕС и САЩ за търговията им с Русия, след като Тръмп заплаши Ню Делхи с по-високи мита
Новата икономика: „Зелените“ енергии също имат отрицателно въздействие върху околната среда
Уолстрийт предупреждава инвеститорите да се подготвят за спад на акциите
Главният прокурор на САЩ разследва екипа на бившия президент Обама за фалшиви данни за руска връзка в изборите