Съдиите 12 играч и на мача Мексико-Камерун

Мексико победи Камерун с 1:0 във втория мач от група „А” на Световното първенство в Бразилия. Резултатът можеше да бъде 3:0, ако съдията Уилмар Ролдан  от Колумбия не бе отменил два чисти гола за Мексико през първото полувреме, заради несъществуващи засади. Зачетеният гол отбеляза Пералта през второто полувреме.
Мексико имаше предимство през почти целия мач. Отборът на Камерун пропуснаха някои добри положения, особено в края на мача и  показа, че може да изненада всеки отбор на Световното.
Съдийството се очертава като един от сериозните проблеми на първенството. В първия мач в групата съдиите подпряха Бразилия с пресилена дузпа и така дадоха предимство на домакините в снощния им мач с Хърватия.
След първия кръг в група „А” начело е Бразилия с 3 точки и по-добра голова разлика от Мексико, също с 3 точки. Хърватия и Камерун са без точки.