Създателят на Twitter иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк

ЕС

Създателят на социалната мрежа „Туитър” Джак Дорси има желание да се кандидатира за кмет на Ню Йорк, предаде "Ню Йорк дейли нюз".

36-годишният програмист и бизнесмен заяви в предаването "60 минути" на CBS, че Ню Йорк отдавна го привлича със своята енергия и с това, че го кара да чувства "електричеството на града", когато го посещава.

„Когато си в Ню Йорк се създава усещането, че си в автомобил по време на бушуваща буря, но се чувстваш в безопасност. Тази атмосфера ми харесва”, посочва Дорси.

Изборите за кмет на Ню Йорк ще се проведат през ноември 2013 година. Дорси обаче смята да се кандидатира след няколко години, когато се премести да живее в града. В момента той обитава Сан Франциско в Калифорния. 

В класацията на 400-те най-богати американци, съставяна ежегодно от "Форбс", Дорси се нарежда на 392-ро място с над 1,2 млрд. долара. Сегашният кмет на Ню Йорк Майкъл Блумбърг е десети със състояние от 25 милиарда долара.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
Времето: Значителна облачност над Южна България
Закъснели, но необходими: Как данъчните облекчения за R&D ще променят българската икономика?
Влезе в сила 10-дневното прекратяване на огъня между Израел и Ливан. Тръмп заяви, че през уикенда може да има среща САЩ-Иран
МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици