Убит е най-малкият син на Муамар Кадафи

Убит е най-малкият син на Муамар Кадафи

Най-малкият син на покойния либийски лидер Муамар Кадафи – Хамис, е бил убит в боевете в град Бани Уалид, обяви председателят на Националния конгрес на Либия Мохамед Магариф.

Бани Уалид е последният бастион на привържениците на Кадафи и се съпротивлява ожесточено срещу силите на новата власт. Най-малкият син на Полковника бе ръководител на военна част в града.

Няма еднозначна информация за начина, по който си е отишъл Хамис Кадафи. Според Магариф той е загинал в сражение, начело на военно подразделение, изпратено за борба с бунтовниците. Телевизия „Ал Арабия” пък предложи варианта, че Хамис е починал в Мисрата от раните си.

Съобщението на Конгреса съвпадна с първата годишнина от убийството на Муамар Кадафи – 20 октомври. Лидерът на джамахирията бе ликвидиран от бунтовници, докато се опитвал да избяга от обсадения град Сирт. Пълните подробности около смъртта на Полковника остават тайна и до днес.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България на протест: Десетки хиляди изпълниха центъра на София и големите градове
Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес
Полицията слага КПП-та на входовете към протеста в столицата
Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 1 до 7 декември
Кая Калас: Ако се мисли за ограничаване на украинските въоръжени сили, трябва да се помисли и за руските
БНБ започна продажбата на стартови комплекти с евромонети
Как Испания преживя прехода от песети към евро и какви са поуките за България?