Частна церемония в Силиконовата долина почете паметта на Джобс

ЕС

Част от големите имена в бизнеса, знаменитости и политици се събраха в Силиконовата долина в Северна Калифорния, САЩ, за да почетат паметта на иновативния ум на Apple Стив Джобс. В частната мемориална служба вчера се събраха няколко стотин души, съобщи „Ройтерс”. Част от тях пристигнаха в черни лимузини и преминаха през пътека, осветена от големи бели свещи. Те се събраха Мемориалната църква в сърцето на Станфордския университет.

Изпълнителният директор на Apple Тим Кук, който пое ръководството на компанията след като Джобс се оттегли през август, премина по пътя към параклиса придружен от мъж, облечен като будистки монах. Мария Шрайвър – бившата съпруга на Шварценегер – присъства на събитието. Фронтменът на U2 – Боно, също почете паметта на Джобс. Освен това софтуерният директор на Apple Скот Форстал, бившият американски президент Бил Клинтън и шефът дигитални операции на News Corp. Джон Милър бяха сред публиката.

Събитието бе строго охранявано от охрана и полиция. Публичният достъп до него бе ограничен, пише още „Ройтерс”.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия