Четвърт милион компютри по целия свят са застрашени от вирус

Четвърт милион компютри по целия свят са застрашени от вирус

Около четвърт милион компютърни потребители в целия свят са изложени на риск от загуба на достъп до интернет, заради злонамерен софтуер. Някои блогове и новинарски медии описват вируса като свръхриск от прекъсване и предупреждават за „Интернет Страшният съд", предава „Ройтерс”.

Експерти смятат обаче, че само една малка част от компютърните потребители са изложени на риск. Те заявяват, че според тях заплахата ще бъде по-малка в сравнение с вируси като „Зевс” и SpyEye, които заразиха милиони компютри и бяха използвани за извършване на финансови измами.

Около 245 хил. компютри по целия свят все още са заразени и от Alureon, според фирмата за сигурност Deteque. Това включва 45 355 компютри в Съединените щати. Вирусите са били предназначени за пренасочване на трафика на интернет чрез сървъри, контролирани от престъпници, според ФБР.

Съединените щати са разкрили седем души за организирането на интернет измами в интернет в световен мащаб. Шест от тях са били арестувани в Естония, а седмият, който е живял в Русия, е все още на свобода. Талин досега е екстрадирал двама от мъжете в Ню Йорк, където те са изправени пред федералния съд на Манхатън.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Китайски гиганти даряват милиони след най-смъртоносния пожар в Хонконг от 1948 г. насам
The Wall Street Journal: Германия има 1200 страници таен план за война с Русия
Бойко Борисов: Бюджет 2026 ще бъде оттеглен и преработен
Премиерът за оттегления бюджет: Имаме достатъчно време през декември
Франция официално въвежда доброволна военна служба от следващото лято
На фона на скандали и протести: Бюджетите на ДОО и Здравната каса минаха през комисия в НС
Deepfake измамите: Най-скъпата заблуда в дигиталната ера
Стрелба близо до Белия дом, двама военнослужещи от Националната гвардия са в критично състояние