Швейцария се събуди

Швейцария се събуди през второто полувреме на мача в група Е на Световното първенство срещу Еквадор и успя да спечели с 2:1 секунди преди да спре часовника на мача. Харис Саферович вкара безответен гол в 93-тата минута и така Швейцария постигна пълен обрат.
През първото полувреме Еквадор бе по-добрият отбор и логично поведе с гол на Енер Валенсия в 22-тата минута. В тази част на мача швейцарците играха слабо и безидейно и без необходимия за победата хъс.
Те излязоха коренно променени през второто полувреме и съвсем логично още в 48-та минута изравниха с гол на Адмир Мехмеди
Така главната интрига кой ще е вторият отбор в група Е като че ли изглежда вече решен. Лидер  е Франция, която излиза в късния мач в неделя срещу аутсайдера Хондурас.