Австралия цензурира интернет

Политика за бисквитки

Австралия защити плана си да блокира част от съдържанието на Интернет, включващо детска порнография и пропаганда за тероризма, след като група за защита на правата на медиите предупреди, че мерките може да нарушат правото на словото, предаде "Франс прес".

Базираната в Париж организация „Репортери без граници” категоризира Австралия, Южна Корея, Турция и Русия като страна „под наблюдение” в своя доклад „Противници на Интернет”.

Министърът на комуникациите на Австралия Стивън Конрой иска доставчиците на интернет да филтрират мрежата и да отстраняват незаконни и екстремистки материали, за да я приведат в съответствие със стандартите за цензура в Австралия, които засягат филмите и книгите.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Президентът на UEFA Чеферин оттегли кандидатурата си за шеф на FIFA
Сутрешният ритуал, който помага на мениджърите да бъдат по-продуктивни и да избегнат прегарянето
Застаряващото население на Германия тласка социалните разходи до рекордно високи нива
Звездите за бизнеса от 24 до 30 август: Фокусът преминава от големите обещания към конкретните резултати
На днешната дата, 25 август. Рождениците днес
Световни шампиони купиха футболен клуб, чиято стойност се е увеличила 60 пъти за шест години
Застрашават ли дроновете търговското корабоплаване в Черно Море?