Бербатов изработи дузпа за „Манчестър Юнайтед” при победата над „Ливърпул” с 1:0

„Манчестър Юнайтед” победи „Ливърпул” с 1:0 в третия кръг за Купата на Англия и продължава в следващата фаза на турнира. Дербито се игра на стадион „Олд Трафорд” в Манчестър.

Мачът започна повече от добре за „червените дяволи”, които още във втората минута получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Димитър Бербатов. Българинът овладя центрираната му топка в наказателното поле на противника, нахлу към вратата и бе фаулиран от Даниел Агер. Съдията на мача Хауър Уеб посочи бялата точка.

Зад топката застана ветеранът Раян Гигс, който бе безупречен и откри резултата.

Последваха силни минути за двата отбора, като лек превес имаха футболистите от „Ливърпул”, които обаче бяха подкосени в 32-ата от рефера, който показа червен картон на капитана Стивън Джерард за грубо нарушение срещу Майкъл Карик. Така завърши полувремето.

През втората част разбираемо по-голямо надмощие имаха футболистите на Алекс Фъргюсън, но добрата игра на вратаря на „Ливърпул” Пепе Рейна не допусна гол.

Така с минимална победа от 1:0 отборът на „Манчестър Юнайтед” продължава в четвъртата фаза на турнира за Купата на Англия.