Благодарим ти, Бербатов!

Името на Димитър Бербатов вероятно ще е сред най-често споменаваните в Англия тази вечер. Българинът отбеляза 5 гола в един мач - Манчестър Юнайтед - Блекбърн и това е изравнен рекорд в английската Висша лига. Най-добрият посланик на страната ни вече има 11 гола в първенството на Острова.

Мачът завърши 7:1, а Димитър Бербатов се разписа още във втората минута, след триходова комбинация, в която участваха още Нани и Руни. Българинът реализира своето първо попадение след 19. септември, когато вкара хеттрик на Ливърпул.

В 23-та минута, кореецът Парк направи 2:0 след извеждащ пас на Руни. В 27-та минута, отново Бербатов реализира, след като защитник на Блекбърн върна несъобразително назад към вратаря, а българинът засече топката и стреля точно.

Отново във втората минута, но този път на второто полувреме, Бербатов оформи своя хеттрик, след асистенция на Нани. Едва минута по-късно, именно португалецът направи 5:0.

В 62-та минута Димитър Бербатов отбеляза четвъртия си гол в срещата, след разбъркване в наказателното поле и шут от близка дистанция. Резултатът стана 6:0. Блекбърн не можа да устиска дори десет минути, преди да получи ново попадение. Автор на него отново бе феноменалният българин, и в 70-та минута резултатът стана 7:0. Гостите все пак върнаха едно почетно попадение в 73-та минута чрез Самба.

В 89-та минута, Бербатов пропусна да стане единственият футболист във  Висшата лига, вкарал шест гола в един мач, след като Пол Робинсън спаси блестящо ударът му с глава.

Успехът прати Юнайтед временно на първата позиция, преди утрешния мач на Челси.