Велик мач на Бербатов - вкара 3 гола

Димитър Бербатов осигури впечатляваща победа за "Манчестър юнайтед". Българският нападател направи хеттрик срещу "Бирмингам", а Райън Гигс и Луиш Нани вдигнаха крайния резултат до 5:0 на стадион "Олд Трафорд". Така "Манчестър юнайтед" си върна първото място в лигата.

Бербатов вкара във втората минута с глава след центриране на Гигс. Три минути по-късно той имаше нова възможност, но ударът му попадна в тялото на защитника на "Бирмингам" Бен Фостър.

В 32-ата минута българският нападател отбеляза второто си попадение в срещата след добро подаване от Уейн Рууни.

В добавеното време за първата част Гигс вкара третия гол след брилятна асистенция от Бербатов и Рууни.

В 53-ата минута българинът направи 4:0 след пас на Гигс в наказателното поле.

Това е третият хеттрик на Бербатов за този сезон. Постижението е първо след 2002-2003, когато Рууд ван Нистелрой записа три срещи с по три гола.