Злато за златните ни момичета на турнира за Световната купа в Казан

Националният ни ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на пет ленти на Световната купа, която се провежда в Казан, Русия.

Грациите ни получиха оценка от 18.050 точки и тази оценка им отреди първото място. Силен дух и воля показаха гимнастичките ни след като вчера грешка именно в съчетанието с ленти ги остави извън челната тройка в многобоя и те останаха четвърти.

"ГОСПОД ОБИЧА СМЕЛИТЕ!
ЗЛАТЕН МЕДАЛ ВЪВ ФИНАЛА НА ПЕТ ЛЕНТИ ЗА БЪЛГАРСКИЯ АНСАМБЪЛ!
БРАВО НА ИНА, МИХАЕЛА, РЕНЕТА, ЦВЕТИ НАЙДЕНОВА, ХРИСТИЯНА, ЛЮБОМИРА!
МЕДАЛЪТ Е И ЗА ЦВЕТИ СТОЯНОВА!!!!
РИО, НИЕ ИДВАМЕ!", написа в профила си във Фейсбук президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илияна Раева минути след победата.

В днешните финали на отделните уреди България спечели първи медал от първенството за Световната купа в Казан. След тях, на финала с ленти втори се класираха домакините от Русия с оценка 17.900 , а трети е ансамбълът на Израел със 17.350 точки.

В съчетанието с обръч и бухалки днес нашите грации обаче допуснаха грешка и останаха пети в класирането на този финал.