Кот д’Ивоар победи КНДР с 3:0 и достойно напусна турнира

Отборът на Кот д’Ивоар надигра категорично КНДР с 3:0. И двата отбора напускат 19-ото световно първенство, за сметка на Бразилия и Португалия, които заеха двете първи места.

Мачът бе от група „G” и се игра на стадион „Мбомбела” в Нелспруит, РЮА.

Срещата започна подобаващо с мощна преса на африканския отбор. Само за десетина минути те създадоха няколко опасни атаки, но късметът бе на страната на корейците.

В 14-та минута обаче защитата на КНДР се пропука и Яя Туре реализира за 1:0. Нападателят получи извеждащ пас и от дъгата на наказателното поле прониза вратаря на севернокорейците.

Веднага след гола Кот д'Ивоар получи шанс да удвои, но гредата им попречи.

В 21-та минута обаче на корейския вратар му се наложи да извади топката от мрежата си за втори път. Дидие Дрогба се измъкна от защитата,  шутира в напречната греда и при добавката на Ромарик направи резултата 2:0.

След гола отборът на Кот д’Ивоар намали темпото и започна да разиграва продължително, като от време на време футболистите пробваха рефлексите на азиатския вратар.

При резултат 2:0 дойде почивката.

Картината през втората част не се промени особено. Африканците сътворяваха атака след атака, като най-сериозни пропуски направиха Дидие Дрогба и Жервиньо.

Все пак натискът на котдивоарците даде резултат в 76-та минута, когато Соломон Калу с глава вкара за 3:0.

Кот д’Ивоар напуска достойно турнира с 4 точки актив, докато КНДР, няма да се запомнят с нищо друго освен с 12-те допуснати гола.