"Левски" влезе в групите на Лига "ЕВропа", "Литекс" отпадна

Левски влезе в групите на Лига ЕВропа, Литекс отпадна

Отборът на Левски продължава в груповата фаза на Лига "Европа" след инфарктна победа с 2:1 у дома срещу шведския АИК.

В 11-ата минута безобидно центриране пред вратата на "Левски" беше подценено от Божидар Митрев, който подари топката на Бангура и нападателят не сбърка - 1:0 за гостите от Стокхолм.

В 23-ата минута топката навести вратата на АИК, но съдията Швецов го отмени заради засада.

Втората част започна отлично за "Левски" с гол в 49-ата минута на Даниел Младенов, възползвал се от пас на Гара Дембеле.

Самият Дембеле пък отбеляза така важния втори гол за Левски, две минути по-късно - 2:1. Той заби топката във вратата след подаване на Дани Младенов.

Първият мач в Стокхолм завърши 0:0.

В същото време отборът на "Литекс" не можа да влезе в групите след загуба срещу унгарския "Дебрецен" с 1:2. В първия мач нашият отбор загуби с 0:2.