Надеждата за връщането на Михаел Шумахер към живота става все по-малка

Надеждата за връщането на Михаел Шумахер към живота става все по-малка. Това заяви пред „Дейли Експрес” близък на легендарния пилот, позовавайки се на лекуващия лекар на бившия пилот на Формула 1.„Напредъкът е мъчително бавен. Вече няма очаквания за чудо на хоризонта”, допълва той.
Семейството обаче все още се надява на нещо, което да го върне към живота. За него се грижи медицински екип от 15 души, начело с френския професор Жан Франсоа Пайен. Именно той направи и мозъчната операция на Шумахер след инцидента на 29 декември 2013 г. Професорът е в постоянен контакт със семейството му и медицинския екип в къщата.
„Моето мнение е, че надежда за Шумахер няма”, заяви професор Пайен. „Състоянието му не се подобрява и в момента го крепят само добрите грижи”, допълва той. „Възхищавам се на съпругата му Корина. Тя показва изумителна воля. И полага максимални усилия, за да подобри състоянието на съпруга си”, добави лекарят.
Всеки ден 46-годишният германец е подложен на часове масажи за стимулиране на мускулите, но ефектът не е обнадеждаващ.
Седемкратният световен шампион във Формула 1 претърпя тежък инцидент по време на ски ваканция във Френските Алпи преди две години и половина, а оттогава специален медицински екип се бори за възстановяването му, припомня „7 дни спорт”. В началото Шумахер беше поставен в изкуствена кома за близо шест месеца, но след това той излезе от нея и даде надежда на семейството си. После обаче нещата замръзнаха. В момента бившият пилот тежи около 40 кг, а официална информация за състоянието му няма повече от година. Пред дома му в Швейцария са издигнати специални тенти, които да пречат на фоторепортерите да снимат.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Парламентът ще обсъди на първо четене изменения в Закона за държавния бюджет
Политика |Ледниците в Швейцарските Алпи са намалели рязко за последните 12 месеца
Наука и Здраве |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Тайван отхвърля предложението на САЩ за производство на чипове „50-50“
Технологии |Цените на петрола се повишават на фона на потенциала за по-строги санкции срещу Русия
Енергетика |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.