С 3 космически гола Бербатов изкова победа на "Манчестър" над "Ливърпул"

Димитър Бербатов вкара три гола в дербито на петия кръг в английската Висша лига и осигури победата на "Манчестър юнайтед" срещу "Ливърпул" с 3:2.

Българинът откри с глава след ъглов удар в 42-а минута. В 59-та минута Бербатов сътвори истинско шоу от професионализъм и зрелищност - спря топката с гръб към вратата, преодоля съпернически защитник и със страхотна задна ножица я прати в горния ъгъл на вратата.

"Ливърпул" си върна с два гола на Стивън Джерард от дузпа в 64-ата минута и от пряк свободен удар в 70-ата.

Но Бербатов още не беше свършил. В 84-та минута отново с глава прониза долния ъгъл на вратата - 3:2!

Съпроводен от френетични оваците на препълнения „Олд Трафорд”, героят напусна играта в 88-ата минута.

С тази победа "Манчестър юнайтед" се изкачи на второ място, наравно по точки с "Арсенал".