Състезателката ни по художествена гимнастика Катрин Тасева със злато и сребро в Унгария

Катрин Тасева спечели златен и сребърен медал във финала на отделните уреди, на международния турнир по художествена гимнастика „Gracia Fair Cup 2016“ в Будапеща, Унгария, съобщава БНР.

Възпитаничката на Бранимира Маркова получи най-високата оценка - 17,300 точки във финала на обръч и е с втори резултат – 17,700 точки във финала на топка. На бухалки Тасева се класира на 4-то място с оценка 17,200 точки и остана осма на лента след допусната грешка и оценка 14,750 точки.

В състезанието участваха над 60 състезателки като България беше представена от състезателки от клуб "Левски". Теодора Александрова завърши 5-а на бухалки - 15,117 точки и 7-а на топка с 13,850 точки, а Лъчезара Пекова 5-та обръч - 14,550точки на и 8-а на въже - 12.,50 точки.