ФИФА притиска Мандела да връчи Купата довечера

ФИФА притиска Мандела да връчи Купата довечера

Международната футболна федерация оказва сериозен натиск на бившия президент на РЮА Нелсън Мандела да участва в церемонията по награждаването на стадион „Сокър Сити” в Йоханесбург, където довечера ще се играе финалът за Световната купа между Холандия и Испания.

Разкритието направи Мандла Мандела, внук на южноафриканския лидер. „Върху дядо ми се упражнява много силен натиск да отиде на мача и да връчи купата на капитана на отбора, спечелил шампионата”, споделя Мандла, цитиран от BBC News. Той не уточнява кой и по какъв начин притиска дядо му, но е категоричен, че Окончателното решение зависи единствено и само от Нелсън Мандела, поради крехкото му физическо здраве.

След седмица той навършва 92 години. Присъствието му на стадиона късно вечерта, както и участие в церемонията по награждаването ще му костват много усилия, казва още неговият внук. Припомняме, че до последно Нелсън Мандела се очакваше да посети първият мач от шампионата, който се игра между РЮА и Мексико на 11 юни в Йоханесбург. Часове преди мача, 13-годишната му правнучка загина в катастрофа и цялата фамилия отмени присъствието си в знак на траур.

Поне 17 знатни особи от световния политически елит се очаква да седнат в официалните ложи на стадион „Сокър Сити” довечера, предадоха междувременно международните агенции. Срещата ще се наблюдава на живо от испанската кралица София и престолонаследникът Фелипе, който ще бъде заедно със съпругата си Летисия. От холандска страна също се задава силно присъствие в лицето на премиера Ян Балкененде, престолонаследникът принц Вилем Александър и съпругата му Максима.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
Лятото не е само сезон - то е двигател на по-високите печалби в някои бизнеси