Футболното шоу продължава с Лига Европа

След като станаха ясни полуфиналистите в Шампионска лига, ред е на тези от Лига Европа. Днес ще се изиграят четвртфиналните срещи-реванши във втория по сила турнир на Стария континент.

С най-голям интерес се очаква двубоят между „Ливърпул” и „Борусия” (Дотмунд). Двата отбора завършиха наравно в първата среща – 1:1. Воденият от Юрген Клоп „Ливърпул” поведе в 37-та минута с попадение на Дивок Ориги. „Борусия” изравни в самото начало на второто полувреме. Точен за германците беше Матс Хумелс.

Наставникът на „мърсисайтци” бе посрещнат на крака от феновете на „Дортмунд”. Клоп постигна най-големите си успехи като треньор именно с германския отбор.

В испанското дерби от четвъртфиналната програма на Лига Европа „Севиля” посреща „Атлетик” (Билбао). Първата среща завърши при резултат 2:1 за „Севиля”