Четвъртфиналистите в Лига Европа

Ливърпул се класира на четвъртфинал в Лига Европа след 1:1 на реванша срещу Манчестър Юнайтед и общ резултат от двете срещи 3:1.

Ливърпул остана единственият английски тим в Лига Европа, и вторият в евротурнирите заедно Манчестър Сити.

Ман Ю откри резултата в 31-ата минута с гол на Марсиал. И двата отборя пропуснаха добри възможности за нов гол, преди Филипе Коутиньо да вкара в последната минута от редовното време за първото полувреме и да изравни резултата. Той се запази до края на мача след още пропуснати голови положения и пред двете врати.

В другия реванш между Борусия Дортмунд и Тотнъм германците записаха втора победа с 2:1 и общ резултат 5:1.

Първият гол падна в 23-ата минута с удар на Пиер-Емерик Обамеянг от около 22 метра в десния ъгъл на вратата. Борусия поведе с 1:0. В 71-ата минута габонецът отбеляза втори гол в мача. 3 минути по-късно Тотнъм все пак се разписа след  груба грешка на защитника Невен Суботич, наказана с гол на Сон.

След реванша Севиля – Базел, завършил с 3:0, испанците отиват на четвъртфиналите, за да защитват трофея си от Лига Европа. Първата среща приключи 0:0.

Севиля поведе в 37-ата минута сс попадение на Адил Рами. Вторият гол падна в 44-ата минута при пробив на Хосе Антонио Рейес и удар на Кевин Гамейро в опразнената врата. Само минута по-късно Гамейро едари напречната греда, но топката се върна и при добавката французинът направи резултата 3:0.

В четвъртия реванш снощи Спарта Прага победи Лацио с 3:0 като гост в Рим, и продължава напред с общ резултат 4:1.

Чешкият тим вкара и трите попадения през първото полувреме. В 10-ата минута се разписа Дочкал. Две минути по-късно Ладислав Крейчи увеличи разликата, а в 44-ата Лука Юлиус закръгли резултата с удар от разстояние и никаква съпротива от защитниците и вратаря на Лацио.