„Борусия” и „Ливърпул” не успяха да се победят в дербито от 1/4-финалите на Лига Европа

Истинско футболно шоу изнесоха отборите на „Борусия” (Дортмунд) и „Ливърпул” в първа четвъртфинална среща между двата тима в Лига Европа. Мачът се изигра на стадион „Сигнал Индуро Парк” в Дортмунд.

Двата отбора завършиха наравно – 1:1. Воденият от Юрген Клоп „Ливърпул” поведе в 37-та минута с попадение на Дивок Ориги. „Борусия” изравни в самото начало на второто полувреме. Точен за германците беше Матс Хумелс.

Наставникът на „мърсисайтци” бе посрещнат на крака от феновете на „Дортмунд”. Клоп постигна най-големите си успехи като треньор именно с германския отбор.

В испанското дерби от четвъртфиналната програма на Лига Европа „Севиля” победи „Атлетик” (Билбао) като гост с 2:1. Ариц Адуриц даде преднина на домакините в 48-ата минута, но Севиля изравни в 56-ата с гол на Тимъти Колоджейчак. Гостите стигнаха до успеха в 83-ата минута, когато точен бе Висенте Ибора.

Ето и останалите резултати от изиграните снощи мачове.

„Брага” – „Шахтьор Донецк” – 1:2

„Виляреал” – „Спарта” (Прага) – 2:1