„Хюлет-Пакард” спечели шампионската купа по футбол на бизнес олимпиада

Отборът на „Хюлет-Пакард” стана шампион  и носител на купата на „Мтел” по футбол по време 12-ата Олимпиада на бизнес лидерите, която по традиция се организира от Българския форум на бизнес лидерите.

Над 550 мениджъри и служители и техните семейства взеха участие тази година в най-голямото корпоративно спортно събитие у нас, което се проведе на 27 юни в Англо-американското училище в София под патронажа на столичния кмет Йорданка Фандъкова.

Ираван Хира, председател на Българския форум на бизнес лидерите, поздрави представителите на над 40 водещи български и международни компании, част от общността на отговорния бизнес, и даде начало на празника. Участниците се състезаваха за олимпийските купи и медали в общо 15 спорта.

В един от най-оспорваните турнири на бизнес олимпиадата - този по футбол се съревноваваха 13 корпоративни отбора. Подгласници на шампиона от "Хюлет Пакард" станаха отборите на „Дънди Прешъс Металс Челопеч” и ЧЕЗ, които се класираха съответно ва 2 и 3 място

Играчите от ЧЕЗ грабнаха и много оспорваната купа на „АстраЗенека” по баскетбол, където втори и трети се класираха съответно „Хюлет-Пакард” и „Корпорация Развитие”.

Отборът на ЧЕЗ спечели и турнира по волейбол за купата на ЧЕЗ. Англо-американското училище и ОББ взеха съответно сребърните и бронзовите медали.

Победител в тенис турнира за купата на „Уилсън Лърнинг” при мъжете стана Момчил Белчев от „Мтел”, а при жените – Василена Горанова от „Пенков, Марков и партньори”.

Купата на „Сименс” по тенис на маса грабна Александър Гълъбов от ОББ. Спас Спасов от „Шел” се пребори за купата на „Спиди” по дартс, а Стефани Тонева от „М3 Комюникейшънс Груп” спечели купата на „Уолтопия” по катерене.  Атрактивната дисциплина бе включена в Олимпиадата за трета поредна година с помощта на световния лидер в производството на изкуствени стени „Уолтопия”.

Абсолютни шампиони в канадската борба станаха играчите на „Дънди Прешъс Металс Челопеч”. В индивидуалните състезания се отличиха и представители на „Къртис Балкан”, ОББ, „ПрайсуотърхаусКупърс”, „АбВи”, ТНТ и много други.