Ще отпечатат Wikipedia в 1000 тома

Ще отпечатат Wikipedia в 1000 тома

Издателската къща PediaPress е страртирала кампания за финансиране на отпечатването на цялата англоезична Уикипедия в около 1000 тома, съобщава Techcrunch.

Стартиращата компания е отпечатала пробно първия том, който съдържа статиите от “А” до “А76 motorway” (“магистрала А76”). Повече от 4 милиона статии, написани от 20 милиона доброволци, може да попаднат в печатното издание, но най-напред PediaPress се нуждае от 50 000 долара. При успех книгите ще бъдат представени на конференцията "Уикимания", която ще се проведе тази година в Лондон.

PediaPress е нова компания, отпечатваща материали от Уикипедия по поръчка. Известността й не е голяма, но в лявата колона на статиите в онлайн енциклопедията има неин линк за поръчка на книга, информира Фокус. 

Отпечатването на Уикипедия може да бъде начин да се ознаменува гигантският труд на общността от автори. Проектът също така ще визуализира колко по-голяма е Уикипедия в сравнение със списваната от експерти “Енциклопедия Британика”. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

План за бедствия: Японските власти предупредиха 723 общини да се готвят за „мегаземетресение“
Асен Василев: Ние предложихме Барбутов на Васил Терзиев
Тръмп поиска незабавна оставка на управителя на Фед Джером Пауъл
Темите за "езика" и "македонската идентичност" са напът да отпаднат от доклада на ЕП за РСМ
Зеленски: Преговорите между Киев и Вашингтон за американска военна помощ продължават
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Австралия отне визата на рапъра Кание Уест заради песен в прослава на нацизма
Утре по обед гласуват третия вот на недоверие към правителството