Apple убеждава Уолстрийт, че знае как да продава ИИ

Политика за бисквитки

Закъснението за партито може да има ползи. От Apple знаят това.

Докато технологичните конкуренти на компанията на Тим Кук се препъват с неуспешни опити за внедряване на изкуствен интелект, придружени с драми в заседателната зала и негативна обществена реакция, той прескочи целия първоначален етап и представи Apple Intelligence, пише YahooFinance.

В понеделник пазарната капитализация на компанията достигна рекорден връх за всички времена, след като Morgan Stanley определи Apple като най-добър избор за инвестиция. Инвестиционната банка повиши целевата си цена на база очакван мега цикъл на увеличения, произтичащ от очакваната ИИ платформа на Apple.

„Apple Intelligence е ясен катализатор за увеличаване на доставките на iPhone и iPad“, пишат анализаторите на Morgan Stanley.

Това, че ИИ инструментите на Apple, които все още не са пуснати на пазара, ще бъдат достъпни само за 8% от съществуващите потребители на iPhone и iPad, засилва аргумента за необичайно голям цикъл на надграждане. Добавете вече огромна база от потребители и цикъл на подмяна на устройствата, който вече се е разтегнал до почти пет години, и има рецепта за много хора, жадуващи за нови устройства.

Преди засилването на ИИ усилията на Apple, скептиците посочиха забавянето на растежа на продажбите на iPhone и наситения пазар на смартфони в САЩ като фактори, действащи срещу компанията от Купертино, Калифорния. Последните хардуерни ревизии на устройствата на компанията също не впечатлиха с нищо ново, , подхранвайки наратива, че славните дни на Apple вече са в миналото.

Когато компанията се отказа от своя проект за електрически автомобил през февруари, изглеждаше, че Apple се отказва от дръзка инициатива и се поддава на навлезлия на мода сред технологичните компании изкуствен интелект. Но тази инфлексна точка сега изглежда различно. С нов поглед върху в ориентирания към изкуствен интелект услуги подход на Кук, стратегията на компанията за ИИ изглежда по-малко като тази на Google и Microsoft, а по-скоро като естествено продължение на „оградената градина“ около технологиите на Applel.

Loop Capital сравни потенциала на ИИ на Apple с предишни смени на поколенията в технологиите.

Преди двадесет години iPod беше платформата, чрез която много потребители за първи път получиха достъп цифрово съдържание. След това дойде iPhone, който, разбира се, също беше „закъснял“, но предефинира категорията на смартфоните, тъй като емблематичното устройство се превърна в основната платформа за социалните мрежи.

И сега, чрез генеративния ИИ, платформата на Apple ще се превърне в „базовия лагер“ на избор за потребителите, написа управляващият директор на Loop Capital Ананда Баруанаписа във вторник.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Велислава Петрова: Подкрепяме санкциите, които оказват реален икономически натиск върху Русия
Пет грешки, които тихо разрушават видимостта на бранда ви
Акциите на SpaceX се сринаха с над 16%, удължавайки спада след рекордното IPO
Турция забрани митингите, пресконференциите и дроновете преди срещата на върха на NATO в Анкара
На днешната дата, 23 юни. Рождениците днес
Астронавти на NASA излизат в открития космос за ремонт на Международната станция
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
31 декември и 2 януари ще бъдат неработни дни
Радев: Няма да допуснем санкции, които рефлектират негативно върху икономиката ни
Какво се случва с дълговете ви, когато умрете?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева