Китайското разузнаване предупреди за опасностите от изкуствения интелект

Министерството на държавната сигурност на Китай, чиито функции включват разузнаване и контраразузнаване, предупреди за рисковете за националната сигурност, свързани с технологията на изкуствения интелект, съобщава South China Morning Post (SCMP).
В статия, публикувана в социалната мрежа WeChat, пресслужбата на ведомството заявява, че широкото използване на изкуствен интелект като ChatGPT поставя предизвикателства, които "в близко бъдеще могат да променят из основи съществуващия пейзаж на националната сигурност".
Сред основните заплахи пред използването на изкуствения интелект министерството посочва нарушенията на сигурността на данните, кибератаките и манипулирането на данни, както и въздействието на технологията върху икономиката и армията.
По-специално, министерството заяви, че съществува риск технологията на изкуствения интелект да замени работниците в някои области и опасност от "пропагандни кампании", които могат да доведат до "скрито проникване на негативни мисли в общественото мнение".
Министерството подчертава и необходимостта от затягане на законите и разпоредбите за технологията, насърчаване на глобалното регулиране и борба с престъпленията, свързани с изкуствения интелект.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Автомобилният гигант Stellantis инвестира 10 милиарда долара в САЩ
Икономика |Производителят на Tefal намалява годишната си прогноза за печалба
Компании |910 лева е средният размер на пенсията за месец октомври
Общество |Великобритания се отказа да съди заподозрени за китайски шпиони в името на добрите отношения с Пекин
Свят |Медиатори се събират за преговори за прекратяване на войната в Газа
Свят |Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Техники за успех |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 октомври
Хороскоп |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
На днешната дата |Мощен циклон навлиза в Гърция. У нас се чакат обилни валежи, особено по морето
Свят |Пореден случай: Бившият директор на руското издателство "Правда" загина след падане от прозорец
Общество |Над 300 000 души са засегнати от кризата с боклука в столичните райони "Люлин" и "Красно село"
Политика |

Коментари
Няма въведени кометари.