Компания за космически полети в Китай изпробва двигател с течен кислород и метан

Компания за космически полети в Китай изпробва двигател с течен кислород и метан

Най-големият вакуумен двигател с течен кислород и метан в Китай, разработен от компанията за търговски космически полети LandSpace, приключи успешно първото тестване на цялостната си система, продължило 20 секунди. За тестването съобщи радио Китай.

Двигателят с кодово наименование TQ-15A има вакуумна тяга до 836 килонютона и ще бъде използван в новата ракета „Джуцюе-2“, захранвана с течен метан и течен кислород, и способна да носи полезен товар от 4 тона в 500-километрова слънчева синхронна орбита или от 6 тона в ниска околоземна орбита.

Според компанията, възможно е „Джуцюе-2“ да осъществи първия си полет тази година. Ако изстрелването е успешно, това ще се превърне в първото използване на технологията с течен метан и течен кислород в Китай, както и ще стане първата ракета с течно гориво, разработена от китайска частна фирма.

Към момента са приключили тестовете за криогенно зареждане с гориво на „Джуцюе-2“, а окончателното сглобяване на ракетата се извършва в центъра на LandSpace в Дзясин.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

САЩ задържаха още един петролен танкер край Венецуела
Времето: Посрещаме астрономическата зима със слънце на запад и дъжд на изток
Ценовият индекс на храните в България продължава да расте, сочат данни на ДКСБТ
Епизодите на „екстремно топене“ ускоряват загубата на лед в Арктика
Boeing иска отмяна на правилата за емисии, за да продаде още 35 товарни самолета 777F
„Гугъл“ и „Епъл“ предупреждават служители с работни визи да избягват пътувания в чужбина
Тактики за справяне с пасивно-агресивни хора
КЗП състави над 30 акта за нарушения за необосновано повишаване на цените